کاغذاخبار: نمازجمعه ۱۷ دی ماه ۱۳۹۵  شهرستان زابل توسط امام جمعه شهرستان حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی (عج) شهرستان زابل برگزار شد.

به گزارش کاغذاخبار به نقل از روابط عمومی دفترامام جمعه حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به اهمیت توجه به مقوله حجاب گفت:
امروز جمعه ۱۷ دی سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دستور رضا خان پهلوی لعنت الله علیه در سال ۱۳۱۴ ه . ش است ؛ کشف حجاب یعنی بی حجابی ، بی بندوباری ، یعنی حذف انسانیت و رواج فساد ؛ هم اکنون هم در برنامه دشمن به شیوه های مختلف وجود دارد و تبلیغ می کند ، مدام تبلیغ می کنند که برهنگی و عریان بودن و بی حجابی یعنی تمدن ، یعنی با کلاس بودن در حالیکه اگر اینطور باشد حیوانات متمدن تر از انسان ها هستند .

وقتی زن و مرد حجاب داشته باشند باعث می شود به آنها بعنوان یک انسان نگاه شود یعنی انسان بودن آنهامورد توجه قرار می گیرد و اگر بی حجاب باشند نگاه های آلوده به آنها به چشم یک موجود تحریک کننده و … می باشد؛ اولین کسی که به شخص بی حجاب بی احترامی می کند خودش است و بعضی ها بی حجابند  و بعضی ها بد حجاب ، هم خودشان گناهکار می شوند و هم باعث رواج فساد می شوند .

خانواده ها ، پدران و مادران متوجه باشند زیرا مقصر اصلی در بی حجابی ها و بد حجابی ها والدین هستند ، اگر پدر و مرد غیرت داشته باشد اجاره نخواهد داد زن یا فرزندش با مدلهای فاسد در خیابان حاضر شوند و بی حجابی برابر است با بی عفتی و حجاب پوشش و محافظ طهارت باطن است .

خانواده ها ، مسئولین ، حوزه ها و دانشگاه ها همه مسئولند تا به فکر فقرا ، جوانان ، اشتغال و ورزش باشند زیرا دشمن از این طریق نفوذ  می کند ، از طریق هنر نفوذ می کند و فساد را رواج می دهد ؛ برنامه های دشمن را مهندسی معکوس کنیم .

چند نفر در هر محله حاضر شوند برای جوانان محل و مسجد پول بگذارند و یک وقت یک باشگاه را برای ورزش جوانان آن محل کرایه کنند تا بروند ورزش کنند ، این خیلی بد است که مسئولی که باید برای ورزش جوانان برنامه ریزی کند از بی پولی و عدم بودجه و اعتبار ناله کند و مجبور شود باشگاه ها را به بخش خصوصی واگذار کند و آنها با یک قیمت گزاف وقت را به ورزش جوانان اختصاص دهند و جوان جرات نکند با این قیمت زیاد اسم ورزش و باشگاه را بگیرد .

مواد مخدر ارزان ، امکانات ورزشی گـران ..!! جوان کدام یک را انتخاب کند ؟ اینها درد نیست ؟ اگر از بودجه هایی که قرار است که در راه مبارزه با مواد مخدر قرار بگیرد ، به سمت مسجد ، ورزش و هنر به معنی واقعی سوق داده شود  ، چقدر ما می توانیم جوانان خودمان را حفظ کنیم .

برنامه نیست آقا….  ، فکر نیست … مسئولین ما گرفتار یکسری آمار شده اند … دو تا عکس بگیرند بفرستند ، اینم بودجه و فاکتور …. و بگویند ما بودجه ها را در مسیر کار فرهنگی خرج کردیم .. آقای مسئول اینها دردی را دوا نمی کنه … برنامه های دشمن را زیر نظر داشته باشیم .

یاد کنیم از مرحوم جهان پهلوان تختی که این هفته در همین روز یعنی امروز جمعه ۱۷ دی سالگرد وفات ایشان در سال ۱۳۴۶ که روز جوانمردی و فتوت نامگذاری شده است ، در سرزمین سیستان که مهد دلیران و پهلوانانه ، باید به استعدادها بیشتر توجه شود ، اگر امید داریم که آرامی ها تکثیر و در یک عدد ماندگار نشوند باید برنامه داشته باشیم.

چطور می توانیم  در سیستان امثال امید آرامی ها و دیگر عزیزانی که در مقیاس جهانی ، افتخار آفرینی می کنند تکثیر کنیم ، در حالیکه یکی از بهترین مربی های کبدی جهان ، که هفت سال مستمر کاپیتان تیم ملی بوده است در شهر شما الان بیکار دارد زندگی می کند.. و یک قطعه خانه هنوز ندارد ..!!

چه دلخوشی داشته باشه این جوان  .. چطوری به این جوانان نگاه شود ؟ بعد بگوییم معتاد نشو … نگاهمان  را باز کنیم .. خودمان را مقصر ببینیم ، مشکل حل می شود … مسئولین خودشان را مقصر بدانند برای خدا ، بعدا بیایند جلسه برگزار کنند مشکل حل می شود .

یکشنبه ۱۹ دی سالگرد قیام خونین مردم قم در اعتراض به مقاله ساواک علیه حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۶ ه. ش است ، قیامی که اولین حرکت بزرگ مردمی ضد شاه ملعون شد ، قیامی بزرگ بر ضد دستگاه حکومتی فاسد و بی دین و وابسته به استکبار جهانی .

برای دفاع از امام عزیز، جوانان سینه سپر کردند و تعدادی زیادی گلچین شدند و جرعه نوش جام شهادت شدند ، قیامی توأم با ایمان ، بصیرت و احساس تکلیف ؛ باید بیدار باشیم وقتی صحبت از ۹ دی و یا ۱۹ دی و دیگر ایام الله می شود صرف نقل تاریخ نیست بلکه یادآوری تلکیف است که چه وظیفه داریم ، چه کرده ایم و چه خون هایی داده ایم ، دشمن رو به خوبی بشناسیم و از آن غافل نباشیم.

به فرمایش رهبر معظم انقلاب ، دشمن می خواهد ایران نباشد ، دشمن می خواهد یکپارچگی و تمامیت ارضی ایران نباشد، دشمن می خواهد پرچم اسلام بالای سر این ملت در اهتزاز نباشد ، دشمن می خواهد در رأس این حکومت کسانی مثل رژیم گذشته ، نوکرها و دست نشانده های خودش بر سر کار باشند . البته معلوم است  که دشمنان جهان خوار حاضر نیستند یک ملت مستقل را با اتکاء به نفس با اعتماد به خدا ، با تکیه به دین اسلام ببینند .

۲۷ دی سالگرد اجرای برجام و ۲۱ دی سالگرد شهادت شهید احمدی روشن دانشمند هسته ای ایران در سال ۱۳۹۰ ه.ش است که از خداوند متعال درخواست می کنیم که شهدای ما را با شهدای کربلا محشور بفرماید و ما را مدیون خون شهدا نمیراند .