رفتن به بالا

اخبار زابل , اخبار سیستان , اخبار زهک , اخبار نیمروز , اخبار هامون , اخبار ایرانشهر , اخبار هیرمند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۰ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 19 January
  زابل لطیف
  ١٧(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢٨.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢٨.۴٧(in)
اوقات شرعی

کاغذاخبار : برای اولین بار مانور ترکیبی امدادونجات بصورت جامعه محور و با مشارکت مردم در زمینه های طوفان شن،اسکان ،اطفاء حریق و تصادفات جاده ای توسط ادارات عضو کارگروه تخصصی امدادونجات و آموزش در چهارشنبه مورخه ۹۵/۱۰/۱۵ ساعت ۱۰صبح در محل روستای حسن رحمان بخش مرکزی برگزار شد. به گزارش کاغذاخبار قورزهی معاون مدیر […]

کاغذاخبار : برای اولین بار مانور ترکیبی امدادونجات بصورت جامعه محور و با مشارکت مردم در زمینه های طوفان شن،اسکان ،اطفاء حریق و تصادفات جاده ای توسط ادارات عضو کارگروه تخصصی امدادونجات و آموزش در چهارشنبه مورخه ۹۵/۱۰/۱۵ ساعت ۱۰صبح در محل روستای حسن رحمان بخش مرکزی برگزار شد.

به گزارش کاغذاخبار قورزهی معاون مدیر عامل و رئیس شعبه زابل ضمن بیان این مطلب هدف از این مانور را آشنایی مردم با مخاطرات و نحوه مقابله با حوادث و تعامل بیشتر ادارات عنوان کرد و برگزاری مانور و آموزش را از اقدامات مرحله آمادگی در مدیریت بحران نام برد ،که نقش موثری در مرحله پاسخگویی در حین بحران خواهد داشت .

دبیر کارگروه تخصصی امدادونجات و آموزش افزود : در این مانور تعداد ۸۰ نفر خواهر و برادر نجاتگر در قالب چهار تیم و یازده دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین امدادی از هلال احمر و هفتاد و پنج نفر از عوامل سایر ادارات عضو و یکصد و بیست نفر از اهالی و پنجاه نفر دانش آموزان روستا  شرکت داشتند.

قورزهی اظهار داشت سایر ادارات عضو کارگروه با خودرو های امدادی خود در محل مانور ایفای نقش کردند.
درپایان این مراسم ناظری معاونت استاندار و فرماندار ویژه تعامل بین ادارات را در برگزاری این مانور و نقش مردم را بسیار خوب ارزیابی کرد و اربابی مدیرکل ستاد بحران استان نیز این اقدام را برای اولین بار مثبت ارزیابی و خواستار تداوم حضور و مشارکت مردم در مانور شد.

از این مانور آقای ناظری معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه ،اربابی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری،مصفا معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ،پارسا امام جمعه بنجار ،نیروی انتظامی ،بسیج وسپاه و مسولین شهر بازدید بعمل آوردند.

تصاویر و گزارش.احمد نورا

اخبار مرتبط

کاغذ یادداشت

به قلم یونس ده مرده

سکوت همه درمقابل کم کاری شهرداری نشان از آن داردکه عملکرد مدیریت شهری قابل قبول و مردم و منتقدان اشتباه می کنند

کاغذاخبار :  با توجه به اهمیت مساله و پیشرفت و بهسازی فضای شهری ، همواره یکی از ارگانهای که زیر ذره بین نقد قرار دارد , شهرداری و شورای شهر بود که اگر چه اعضای آن چه از حیث خانوادگی و چه از حیث اداری افراد قابل احترامی می باشند , اما گلایه های شما و مسائل پیش رو را بدون هیچ کم و کاستی خطاب به آنان و شهردار منتشر کردیم که اگر چه برخی اوقات گلایه های را نیز در پی داشت اما گلایه ها و سختی راه را به جان خریده و هنوز هم برهمان عهد استواریم. سکوت و شهری که روز به روز هرآنچه دارد را نیز از دست می دهد اما نکته قابل تامل و نگران کننده  این است که متاسفانه آن کسانی که باید پیگیری کنند و مسئولین امر بخصوص مدیران شهری را مورد سوال قرار دهند , مدتهاست که دراین مورد خاص سکوت پیشه کرده که جای تامل و البته نگرانی دارد ، بی شک زمانی عملکردها به سمت و سوی منفی حرکت می کند که نظارت از هر حیث ضعیف باشد و شفافیت از بین برود. متاسفانه اگر تذکری هم بوده درپشت دربهای بسته بیان شد که گذر زمان نشان می دهد که پشت دربهای بسته مشکلی حل نمی شود و باید به میدان آمد و آنچه درست است ، مورد تقدیر قرار گیرد و آنچه اشتباست و کوتاهی و کاهلی صورت گرفته مورد خطاب و سوال قرار گیرد تا شاید حرکتی و یا تغییری صورت گیرد که با توجه به شرایط موجود امری محال به نظر می رسد. اگر سوالی هم در خفا پرسیده شده ، باید به اطلاع مردم برسد که نتیجه آن چه شده است؟ ؟ آیا واقعا با ماهی دو میلیارد تومان درآمد نمی توان شهری مانند زابل را مدیریت کرد ؟ و صدها آیایی دیگر که جا داشت فرماندار ، دادستان ، دستگاههای نظارتی ، امام جمعه محترم به آن پرداخته و پاسخی در شان به مردم ارائه می کردند ، که متاسفانه اینچنین نشد و آنها نیز مانند مدیریت شهری و اعضای شورای شهر سکوت کرده اند. کما اینکه هر کس مدعی بود با این میزان درآمد نمی توان شهر را اداره کرد , جمعی از کارشناسان حاضر به ارائه پاسخی منطقی دراین خصوص هستند و معتقدند که براحتی می توان با این میزان درآمد شهر را اداره کرد و بیان مطالبی از این دست که نمیشود و ما نمیتوانیم جز وقت تلف کردن هیچ نیست بنظر می رسد که سکوت همه ، در مقابل این همه کوتاهی و بهتر بگوییم ظلم در مدیریت شهری ، شاید نشان از آن دارد که ما اشتباه کرده و عملکرد شهرداری زابل برعکس آنچه مردم و منتقدان توقع بیجا ، دارند ، خیلی هم خوب و قابل تقدیر است و نیازی به نقد و سوال نیست و همه باید یکصدا بگوییم که تشکر از شورای شهر و بهترین شهردار کشور که در زابل خدمت میکنند و چنین تحولاتی در شهر ...
براي ورود به کانال تلگرام کاغذاخبار کليک کنيد