رفتن به بالا

اخبار زابل , اخبار سیستان , اخبار زهک , اخبار نیمروز , اخبار هامون , اخبار ایرانشهر , اخبار هیرمند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۰ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 19 January
  زابل لطیف
  ١٧(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢٨.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢٨.۴٧(in)
اوقات شرعی

ماندانا زنگنه مدیرکل دفترجذب و سرمایه گذاری خارجی استان

۹۰ درصد وعده های رئیس جمهور در سفر به استان اجرایی شده است

کاغذاخبار : نشست خبری خانم دکتر ماندانا زنگنه مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری خارجی استانداری سیستان و بلوچستان با حضور اصحاب رسانه استان برگزار شد ■■ اختصاص ۱۱ هزار هکتار از اراضی مستعد استان به ایجاد نیروگاه های بادی و خورشیدی به گزارش کاغذاخبار زنگنه در ابتدای این نشست ضمن خوش آمد گویی به […]

کاغذاخبار : نشست خبری خانم دکتر ماندانا زنگنه مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری خارجی استانداری سیستان و بلوچستان با حضور اصحاب رسانه استان برگزار شد

■■ اختصاص ۱۱ هزار هکتار از اراضی مستعد استان به ایجاد نیروگاه های بادی و خورشیدی

به گزارش کاغذاخبار زنگنه در ابتدای این نشست ضمن خوش آمد گویی به خبرنگاران  با اشاره به سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های نو و تجدید پذیر در استان اظهار داشت: بیش از ۱۱ هزار هکتار از اراضی مستعد استان برای ایجاد نیروگاه بادی و خورشیدی اختصاص یافت که از این میزان ، یکهزار هکتار در منطقه “گراغه” زاهدان برای ایجاد انرژی خورشیدی و ۱۰ هزار هکتار در منطقه “میل نادر” برای انرژی بادی واقع شده است. زنگنه اضافه کرد: علاوه براین، ۱۵۰ هکتار از اراضی منطقه “رامشار” در سیستان به انرژی بادی برای تولید حدود ۱۵۰۰ مگاوات برق اختصاص دارد.
وی اعلام کرد:۳۱ موافقت اصولی ایجاد نیروگاه در حوزه انرژی های نو (۲۰ عدد بادی و ۱۱ عدد خورشیدی) توسط سانا در استان صادر شده است که از این تعداد پنج طرح موفق به عقد قرارداد خرید تضمینی برق با توانیر گردیده و زمین به آنان واگذار شده است. وی ادامه داد: تاکنون پنج سرمایه گذار خارجی از کشورهای کره جنوبی، ایتالیا، امارات، آلمان و چین برای انرژی های بادی و خورشیدی در منطقه گراغه زاهدان و میل نادر اعلام آمادگی کرده اند.
زنگنه خاطرنشان ساخت: شش نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۲۷۰۰ مگاوات برق در استان در حال اجرا است

 

□■ پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای مشکل دار

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان وبلوچستان در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به تلاش دولت جهت حل مشکل واحدهای تولیدی مشکل دار استان گفت : از ابتدای تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تاکنون ،۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش های کشاورزی ،صنعت و معدن به واحدهای مشکل دار پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان وبلوچستان، ماندانا زنگنه افزود: با این میزان تسهیلات برای حدود ۱۵۰۰ نفر شغل ایجاد شده است .

وی تصریح کرد: در راستای عملکرد این ستاد بیش از ۲۰ واحد تولید راکد فعال ، تعداد ۲۴ واحد افزایش ظرفیت و ۸۵ واحد نیز به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات و فعال‌شدن واحدهای تولیدی استان برای بیش از یکهزار نفر شغل ایجاد شده است.

به گفته وی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سیستان و بلوچستان تاکنون ۵۷۰ مصوبه در زمینه حل مشکلات واحدهای تولیدی استان داشته است

۹۰ درصد وعده های سفر رئیس جمهور به استان اجرایی شده است

دبیر ستاد پیگیری مصوبات سفر هیئت دولت به سیستان وبلوچستان گفت: ۹۰ درصد وعده ها و تفاهم های سفر رئیس جمهوری به استان اجرایی شده اند.

بنا براین گزارش ماندانا زنگنه با بیان اینکه در سفر هیئت دولت به استان ۸۰ مورد وعده و تفاهم نامه به تصویب رسیده، اظهار داشت: تعداد وعده های سفر هیئت دولت به سیستان وبلوچستان ۲۳ مورد و تعداد تفاهم نامه ها ۵۳ مورد است.

به گفته وی سیستان وبلوچستان با توجه به پیشرفت فیزیکی خوب مصوبات سفر ، به عنوان استان پایلوت کشور برای بررسی وعده ها و تفاهم نامه ها انتخاب شده است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان برخی از وعده ها و طرح های بزرگ سفر هیئت دولت به استان را خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان، افتتاح فاز نخست طرح عظیم انتقال آب با لوله تا پایان امسال، بهره برداری از فاز یک توسعه اسکله شهید بهشتی بندر چابهار، افتتاح کارخانه مس و دهها پروژه بزرگ و کوچک بیان کرد.

رتبه سوم استان در جذب سرمایه گذار خارجی

به گفته مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، سیستان وبلوچستان رتبه سوم ارزش جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در سطح کشور دارد . وی ادامه داد: ۵ مجوز سرمایه گذاری خارجی با حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در استان نهایی و مصوب شده و تا کنون چندین کشور خارجی از جمله: ایتالیا ، آلمان ، بلژیک ، ترکیه ، امارات ، کره جنوبی ، چین ، هندوستان ، در حوزه های انرژی های تجدید پذیر ، معدن ، فولاد ، توسعه بندر چابهار در استان حضور پیدا کرده و طرحهای سرمایه گذاری در حال اجرا می باشند

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

کاغذ یادداشت

به قلم یونس ده مرده

سکوت همه درمقابل کم کاری شهرداری نشان از آن داردکه عملکرد مدیریت شهری قابل قبول و مردم و منتقدان اشتباه می کنند

کاغذاخبار :  با توجه به اهمیت مساله و پیشرفت و بهسازی فضای شهری ، همواره یکی از ارگانهای که زیر ذره بین نقد قرار دارد , شهرداری و شورای شهر بود که اگر چه اعضای آن چه از حیث خانوادگی و چه از حیث اداری افراد قابل احترامی می باشند , اما گلایه های شما و مسائل پیش رو را بدون هیچ کم و کاستی خطاب به آنان و شهردار منتشر کردیم که اگر چه برخی اوقات گلایه های را نیز در پی داشت اما گلایه ها و سختی راه را به جان خریده و هنوز هم برهمان عهد استواریم. سکوت و شهری که روز به روز هرآنچه دارد را نیز از دست می دهد اما نکته قابل تامل و نگران کننده  این است که متاسفانه آن کسانی که باید پیگیری کنند و مسئولین امر بخصوص مدیران شهری را مورد سوال قرار دهند , مدتهاست که دراین مورد خاص سکوت پیشه کرده که جای تامل و البته نگرانی دارد ، بی شک زمانی عملکردها به سمت و سوی منفی حرکت می کند که نظارت از هر حیث ضعیف باشد و شفافیت از بین برود. متاسفانه اگر تذکری هم بوده درپشت دربهای بسته بیان شد که گذر زمان نشان می دهد که پشت دربهای بسته مشکلی حل نمی شود و باید به میدان آمد و آنچه درست است ، مورد تقدیر قرار گیرد و آنچه اشتباست و کوتاهی و کاهلی صورت گرفته مورد خطاب و سوال قرار گیرد تا شاید حرکتی و یا تغییری صورت گیرد که با توجه به شرایط موجود امری محال به نظر می رسد. اگر سوالی هم در خفا پرسیده شده ، باید به اطلاع مردم برسد که نتیجه آن چه شده است؟ ؟ آیا واقعا با ماهی دو میلیارد تومان درآمد نمی توان شهری مانند زابل را مدیریت کرد ؟ و صدها آیایی دیگر که جا داشت فرماندار ، دادستان ، دستگاههای نظارتی ، امام جمعه محترم به آن پرداخته و پاسخی در شان به مردم ارائه می کردند ، که متاسفانه اینچنین نشد و آنها نیز مانند مدیریت شهری و اعضای شورای شهر سکوت کرده اند. کما اینکه هر کس مدعی بود با این میزان درآمد نمی توان شهر را اداره کرد , جمعی از کارشناسان حاضر به ارائه پاسخی منطقی دراین خصوص هستند و معتقدند که براحتی می توان با این میزان درآمد شهر را اداره کرد و بیان مطالبی از این دست که نمیشود و ما نمیتوانیم جز وقت تلف کردن هیچ نیست بنظر می رسد که سکوت همه ، در مقابل این همه کوتاهی و بهتر بگوییم ظلم در مدیریت شهری ، شاید نشان از آن دارد که ما اشتباه کرده و عملکرد شهرداری زابل برعکس آنچه مردم و منتقدان توقع بیجا ، دارند ، خیلی هم خوب و قابل تقدیر است و نیازی به نقد و سوال نیست و همه باید یکصدا بگوییم که تشکر از شورای شهر و بهترین شهردار کشور که در زابل خدمت میکنند و چنین تحولاتی در شهر ...
براي ورود به کانال تلگرام کاغذاخبار کليک کنيد