رفتن به بالا

اخبار زابل , اخبار سیستان , اخبار زهک , اخبار نیمروز , اخبار هامون , اخبار ایرانشهر , اخبار هیرمند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۰ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 19 January
  زابل لطیف
  ١٧(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢٨.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢٨.۴٧(in)
اوقات شرعی

کاغذاخبار : یکی از بزرگترین اهداف در فضای رسانه ای و مجازی سیستان ، جا افتادن نقد و پذیرفتن آن و در ثانی ارسال جوابیه در پاسخ به نقدهای ارائه شده از سوی مسئولین امر می باشد که خوشبختانه اگر چه هنوز هم بسیاری هستند که نقد را به سختی قبول می کنند و در […]

کاغذاخبار : یکی از بزرگترین اهداف در فضای رسانه ای و مجازی سیستان ، جا افتادن نقد و پذیرفتن آن و در ثانی ارسال جوابیه در پاسخ به نقدهای ارائه شده از سوی مسئولین امر می باشد که خوشبختانه اگر چه هنوز هم بسیاری هستند که نقد را به سختی قبول می کنند و در جوابیه ها رعایت ادب و نزاکت را نمی کنند , اما می توان گفت : همین که وقت می گذارند و با عده ای به شور نشسته و حتی جوابیه ای اینچنین را آماده می کنند ، نشان از آن دارد که فضای رسانه ای سیستان به بخشی از اهداف خود که همانا بیداری و پاسخگویی مسئولین میباشد رسیده است.

به گزارش کاغذاخبار از زابل ، پس از انتشار نقدهای از عملکرد ناصحیح و ضعیف شهرداری زابل ، بالاخره روابط عمومی این شهرداری در اقدامی قابل تقدیر ، جوابیه ای منتشر کرده و در آن توضیحاتی هرچند گنگ ارائه نموده است که جهت تنویر افکار عمومی و قضاوت مردم به سمع و نظر شما می رسد

نکته : در اعداد و ارقامی که از سوی روابط عمومی مطرح شده است  بدون شک اشتباهی رخ داده زیرا در بخش درآمد ذکر شده که درآمد شهرداری ۹۵ میلیارد تومان بوده که بی شک این رقم بصورت اشتباه درمتن این جوابیه ذکر شده است.

ضمن تشکر از روابط عمومی شهرداری زابل ، متن این جوابیه بدین شرح می باشد :

همانگونه که همه مستحضرند یکی  از وظایف  نشریات و رسالت سایت های خبری، انتشار محتوا در چارچوب قانون است ویکی از اقداماتی که عمـــــدتا به آن پرداخته می شود انتقاد است ،اما باید دانست که انتقاد دارای ابعاد مثبت و منفی  است و مقدماتی دارد ، بدین صورت که انتقاد باید منطبق با همه ی واقعیت بوده و سازنده و به دور از غرض ورزی صورت گیرد ، اما متاسفانه برخی سایت های خبری به جای نقد سازنده اقدام به نقدهای جهت دار و با هدف تخریب مسئولین و بدون آگاهی از آنچه روئیت می کنند اقدام به انتشار مطالبی می نمایند که به دور از رسالت اصحاب رسانه است ، متاسفانه اخیرا انتقادهایی از عملکرد شهرداری زابل صورت گرفته است که قطعا بدون رعایت اصول انتشار محتوا می باشد چرا که یک شخص که نقدی را منتشر می کند ابتدا باید از طرق مختلف به جمع آوری اطلاعات کامل و  واضحی در خصوص موضوع نموده و سپس اقدام به بررسی و نقد ،آن هم نقدی علمی ،سازنده و بدون غرض ورزی نماید .

کارکنان مجموعه شهرداری زابل از هرگونه انتقاد علمی ، سازنده و منطبق با واقعیت استقبال می کنند و نقدهای ارایه شده را بررسی و با مداقه در امر آنچه کار بردی باشد را به کار می گیرند .یکی از اقداماتی که از زمانی تصدی   مهندس نوری  گرفته ایشان تاکید دارند ، شفافیت در امورمالی و پاسخگویی و مسئولیت پذیری اجتماعی است که همواره منطبق بر اصول حاکمیت شرکتی است، که هر نهادی در راه رسیدن به توسعه باید آن ها را به کار گیرد که دراین خصوص مطالعاتی نیز در سطح شهرداری زابل صورت گرفته و نتایج خوبی در پی داشته است .

 متاسفانه اخــــیرابرخی از سایت های خبری با انتشار ارقام درآمدی شهرداری با جهت گیری منفی و بدون آگاهی از سایر منابع هزینه ای مطالب مایوس کننده ای منتشر نموده و  اعتماد را که سرمایه معنوی شهرداری درمیان مردم را به مخاطره می اندازند.

که باعث تضعیف روحیه همکاران زحمتکش ما در شهرداری میشود جهت اطلاع این عزیزان باید عرض کنم که شهرداری زابل از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۲۸/۹/۱۳۹۵ مبلغ ۹۵۸/۳۵۳/۴۸۵/۱۱۵ ریال درآمد داشته که برای انجام امورات شهرداری نسبت به هزینه ها و بدهی های شهرداری رقم زیادی محسوب نمی شود چرا که شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی و صرفا هزینه ای  می باشد و هرگاه آماری در خصوص درآمدهای شهرداری ارایه می شود باید هزینه های مربوطه را نیز مورد نظر قرار داد ،نظر به درآمد فوق الذکر در همین مدت تا تاریخ ۲۸/۹/۱۳۹۵ هزینه های صورت گرفته در شهرداری مبلغ ۴۵۵/۵۶۸/۰۲۸/۱۱۹ ریال می باشد که از این میزان هزینه مبلغ ۱۶۱/۰۶۱/۸۴۰/۸۲ ریال آن بابت پرداخت حقوق دی ،بهمن و اسفندماه ۱۳۹۴ و حقوق فروردین، اردیبهشت ،خرداد، تیر و مردادماه و قسمتی از حقوق شهریور ماه سال۱۳۹۵ بوده و الباقی آن یعنی مبلغ ۲۹۴/۵۰۷/۱۸۸/۳۶ ریال بابت هزینه های جاری و ثابت شهرداری در واحدهای مختلف و تهیه تجهیزات ،تاسیسات، فعالیت  عمرانی ،خدمات شهری ،بیمه تامین اجتماعی و مالیات ،هزینه شده است .

متاسفانه سایت های خبری صرفا درآمدها را بیان نموده و هیچ اشاره ای به هزینه های فوق الذکر ننموده اند که متاسفانه با بیان یکطرفه این شائبه رادراذهان عمومی شکـــل می دهند که علی رغم وجود این مبلغ درآمد چرا هنوز شهرداری زابل دچار مشکل می باشد؟!! و به عبارتی این درآمدها کجـــاست!!  البته پر واضح است که چنین مبالغی کفایت هزینه های شهرداری را نمی کنــــــد اما علی ایحال با برنامه ریزی جامعی که شهرداری انجام داده ماشاهد عمران و آبادانی شهر به میزان درآمد فعلی میباشیم که البته چون بخشی زیادی از فعالیت های عمرانی به محلات و حاشیه شهر اختصاص یافته و هدف، ایجاد نظام یکپارچه و ایجاد عدالت اجتماعی در بهره گیری مردم از خدمات شهری می باشد .گویا فعالیت های شهرداری به رؤیت خبرگزاری های محترم نرسیده است و اما این بی عدالتی در انتشار اخبار و تنها نیمه خالی لیوان را دیدن ، درد تازه ای نیست ..

نکته آخر اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دستگاههای نظارتی قدرتمندی هستند که بر عملکرد سازمانها اشراف کامل داشته باشند و اینگونه قضاوت ها در واقع دخالت در امورات دستگاههای نظارتی و ایجاد اخلال و بی نظمی در مجموعه دستگاههای دولتی را بدنبال خواهد داشت ..

در پایان  از کلیه مسئولین شهرستان و استان که کمال همکاری را با شهرداری داشته اند تشکر نماییم .

امید می رود با مساعدت ،همراهی و همکاری سایر مسئولین ،مردم و روشن فکران  و اندیشمندان شاهد توسعه و عمران بیش از پیش در حوزه ی شهری ،شهر زابل باشیم .

با تقدیم احترامات فائقه به مردم شریف زابل- روابط عمومی شهرداری زابل

اخبار مرتبط

نظرات

 • پس سلام درس امروز نقطه .سر خط .
  (کودکی را گفتند انشای بنویس که چه میوه ی را دوست داری) یک کلام نوشت انار …

 • متاسفانه مدتی است اخباری که بر روی خروجی برخی سایت های محلی قرار می گیرد، که نشان از کنار رفتن پرده ها از چهره برخی افراد دارد.

  از این اخبار پیداست که برخی از این به ظاهرخبرنگاران بدنبال استخدام در ادارات و یا گرفتن پست هایی همچون مشاور رسانه ای هستند.

  و یا مطالبات مردمیشان آسفالت و روشنایی محل زندگی شان می باشد.

  که به حق نیز موفق بوده اند.

  متاسفانه مدیران و مسئولان نیز به اینچنین حرکت هایی روی خوش نشان داده و از آن ها باآغوش باز استقبال می کنند.

 • جدا از متن این خبر : لطفا بررسی کنید آیا اداره یا سازمانی هست که خبرنگاران یا مسئولان سایت های خبر در آن مشغول به کار باشند ؟ آیا این موضوع تاثیری در جهت دهی خبری هم دارد یا نه ؟

 • خوب اینکه اینجا شهرداری نوشته یعنی کی چی…
  خوب ما اهل برره بیدیم
  خو این یعنی کی چی
  ها شیر فرهاد

  خخخخخخ

 • یه زمانی یه شهرداری اومد زابل
  یه زابلی از زابلیای شمال ایران
  این زابل زو داشت دسته گل میرد
  خیابونارو اسفالت کرد
  پیاده روهارو شیک
  رفت فرانسه درخت تزینی آورد n میلیون تومن قیمتش نه سرعت کاه فرانسوی !؟
  شهرداری رو سروسامون داد و نیروهای بی سواد رو رد کرد و مهندس متخصص گذاشت جاشون و …
  .
  .
  این شهردار یه چیزو ثابت کرد اونم این که میشه شهر زابل رو با همین درآمد ساخت ، و خوبم ساخت
  اگه ….
  اگرشو خوتون حدس بزنین

کاغذ یادداشت

به قلم یونس ده مرده

سکوت همه درمقابل کم کاری شهرداری نشان از آن داردکه عملکرد مدیریت شهری قابل قبول و مردم و منتقدان اشتباه می کنند

کاغذاخبار :  با توجه به اهمیت مساله و پیشرفت و بهسازی فضای شهری ، همواره یکی از ارگانهای که زیر ذره بین نقد قرار دارد , شهرداری و شورای شهر بود که اگر چه اعضای آن چه از حیث خانوادگی و چه از حیث اداری افراد قابل احترامی می باشند , اما گلایه های شما و مسائل پیش رو را بدون هیچ کم و کاستی خطاب به آنان و شهردار منتشر کردیم که اگر چه برخی اوقات گلایه های را نیز در پی داشت اما گلایه ها و سختی راه را به جان خریده و هنوز هم برهمان عهد استواریم. سکوت و شهری که روز به روز هرآنچه دارد را نیز از دست می دهد اما نکته قابل تامل و نگران کننده  این است که متاسفانه آن کسانی که باید پیگیری کنند و مسئولین امر بخصوص مدیران شهری را مورد سوال قرار دهند , مدتهاست که دراین مورد خاص سکوت پیشه کرده که جای تامل و البته نگرانی دارد ، بی شک زمانی عملکردها به سمت و سوی منفی حرکت می کند که نظارت از هر حیث ضعیف باشد و شفافیت از بین برود. متاسفانه اگر تذکری هم بوده درپشت دربهای بسته بیان شد که گذر زمان نشان می دهد که پشت دربهای بسته مشکلی حل نمی شود و باید به میدان آمد و آنچه درست است ، مورد تقدیر قرار گیرد و آنچه اشتباست و کوتاهی و کاهلی صورت گرفته مورد خطاب و سوال قرار گیرد تا شاید حرکتی و یا تغییری صورت گیرد که با توجه به شرایط موجود امری محال به نظر می رسد. اگر سوالی هم در خفا پرسیده شده ، باید به اطلاع مردم برسد که نتیجه آن چه شده است؟ ؟ آیا واقعا با ماهی دو میلیارد تومان درآمد نمی توان شهری مانند زابل را مدیریت کرد ؟ و صدها آیایی دیگر که جا داشت فرماندار ، دادستان ، دستگاههای نظارتی ، امام جمعه محترم به آن پرداخته و پاسخی در شان به مردم ارائه می کردند ، که متاسفانه اینچنین نشد و آنها نیز مانند مدیریت شهری و اعضای شورای شهر سکوت کرده اند. کما اینکه هر کس مدعی بود با این میزان درآمد نمی توان شهر را اداره کرد , جمعی از کارشناسان حاضر به ارائه پاسخی منطقی دراین خصوص هستند و معتقدند که براحتی می توان با این میزان درآمد شهر را اداره کرد و بیان مطالبی از این دست که نمیشود و ما نمیتوانیم جز وقت تلف کردن هیچ نیست بنظر می رسد که سکوت همه ، در مقابل این همه کوتاهی و بهتر بگوییم ظلم در مدیریت شهری ، شاید نشان از آن دارد که ما اشتباه کرده و عملکرد شهرداری زابل برعکس آنچه مردم و منتقدان توقع بیجا ، دارند ، خیلی هم خوب و قابل تقدیر است و نیازی به نقد و سوال نیست و همه باید یکصدا بگوییم که تشکر از شورای شهر و بهترین شهردار کشور که در زابل خدمت میکنند و چنین تحولاتی در شهر ...
براي ورود به کانال تلگرام کاغذاخبار کليک کنيد