رفتن به بالا

اخبار زابل , اخبار سیستان , اخبار زهک , اخبار نیمروز , اخبار هامون , اخبار ایرانشهر , اخبار هیرمند

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵
 • الخميس ۲۰ ربيع ثاني ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 19 January
  زابل لطیف
  ١٧(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢٨.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢٨.۴٧(in)
اوقات شرعی

کاغذاخبار : استاندار سیستان و بلوچستان از فراهم شدن زمینه آزادی ۴ نفر از صیادان ربوده شده در سومالی توسط معتمدین محلی خبر داد به گزارش کاغذاخبار به نقل از فارس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان درباره آخرین پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط دستگاه‌های استانی و ملی نسبت به بازگرداندن هر ۳۰ نفر صیادان […]

کاغذاخبار : استاندار سیستان و بلوچستان از فراهم شدن زمینه آزادی ۴ نفر از صیادان ربوده شده در سومالی توسط معتمدین محلی خبر داد

به گزارش کاغذاخبار به نقل از فارس علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان درباره آخرین پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط دستگاه‌های استانی و ملی نسبت به بازگرداندن هر ۳۰ نفر صیادان ایرانی که توسط دزدان دریای سومالی ربوده شده بودند، گفت: از این تعداد نیز متأسفانه ۸ نفرشان کشته شده‌اند و ۲۲ نفر اکنون در اختیار دزدان دریایی سومالی هستند.

وی در ادامه افزود: اولین کاری که برای پیگیری این موضوع انجام دادیم توانستیم نقش فعال وزارت خارجه را در مسیر پیگیری این موضوع شکل دهیم که متأسفانه به‌دلیل ضعیف شدن سطح روابط ما با سومالی، امکان تعامل و رایزنی‌های سیاسی مستقیم وجود ندارد، ولی وزارت خارجه از ظرفیت‌ها دیگر و نهادها و امکانات بین‌المللی نهایت تلاش خود را به‌کار گرفته و خود بنده نیز با آقای قشقاوی پیرامون این موضوع گفت‌وگو داشتم که بتوانند از این امکان و همچنین دامنه و برد مقبولیت جهانی آقای ظریف استفاده کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سوال که آیا کشور ثالثی به‌عنوان واسطه این موضوع را پیگیری می‌کند یا خیر، تصریح کرد: کشور کنیا در این موضوع می‌تواند نقش ایفا کند و همچنین سایر کشورهای دیگر یعنی آنهایی که با ما روابط عمیق‌تری دارند و از سوی دیگر دوست سیاسی و شرکای اقتصادی سومالی هم هستند که از این ظرفیت موجود استفاده کردیم.

اوسط هاشمی با بیان اینکه از ظرفیت وزیر کشور و ریاست شورای امنیت کشور هم به منظور کاهش این‌نوع آسیب‌ها در آب‌های آزاد می‌توانیم استفاده کنیم و این موضوع را نیز پیگیری کردیم،‌ اضافه کرد: تأمین ظرفیت جهانی نمی‌تواند صرفاً محدود به نیروی دریایی خودمان باشد، زیرا باید بتوانیم شرکای کشورهایی که در حاشیه اقیانوس هند هستند را در تولید امنیت و کاهش این نوع آسیب‌ها به‌کار بگیریم.

وی تأکید کرد: تلاش کرده‌ایم آن بخشی از عزیزانی که در این حادثه سرنوشت‌شان با مرگ رقم خورده بتوانیم از خانواده‌شان حمایت کافی داشته باشیم، همچنین از خانواده آنهایی که سرپرست‌شان همچنان در اسارت هستند، همچنین از کمک‌هایی که بتواند در این شرایط سخت، بخشی از آلام آنها را پوشش دهد، دریغ نخواهند شد، هرچند توقع مطلوب آنها آزادی عزیزانشان است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برای آزادی ۲۲ نفر باقیمانده توانسته‌ایم از ظرفیت معتمدین محلی و ایرانیان خارج از کشور استفاده کنیم، اظهار داشت: پس از وقوع این اتفاق تعدادی از نقش‌آفرینان فعال اهل محل ابراز تمایل کردند که بتوانند در این راستا کمک کنند که اخیراً در خصوص ۴ نفر از این افراد به ما اطمینان دادند که بتوانند زمینه آزادی این تعداد را فراهم کنند.

اوسط هاشمی با بیان اینکه با هماهنگی‌هایی که با مقامات مسئول در دولت انجام گرفته، نسبت به استمهال وام دریافتی این تعداد افراد و جلوگیری از افزایش تصاعدی بدهی‌شان اقدامات خوبی انجام گرفته است که ان‌شاءالله بتواند مؤثر باشد، گفت: امیدواریم بتوانیم نسبت به آزادی تمامی این ۲۲ نفر اقدام کنیم.

 

اخبار مرتبط

کاغذ یادداشت

به قلم یونس ده مرده

سکوت همه درمقابل کم کاری شهرداری نشان از آن داردکه عملکرد مدیریت شهری قابل قبول و مردم و منتقدان اشتباه می کنند

کاغذاخبار :  با توجه به اهمیت مساله و پیشرفت و بهسازی فضای شهری ، همواره یکی از ارگانهای که زیر ذره بین نقد قرار دارد , شهرداری و شورای شهر بود که اگر چه اعضای آن چه از حیث خانوادگی و چه از حیث اداری افراد قابل احترامی می باشند , اما گلایه های شما و مسائل پیش رو را بدون هیچ کم و کاستی خطاب به آنان و شهردار منتشر کردیم که اگر چه برخی اوقات گلایه های را نیز در پی داشت اما گلایه ها و سختی راه را به جان خریده و هنوز هم برهمان عهد استواریم. سکوت و شهری که روز به روز هرآنچه دارد را نیز از دست می دهد اما نکته قابل تامل و نگران کننده  این است که متاسفانه آن کسانی که باید پیگیری کنند و مسئولین امر بخصوص مدیران شهری را مورد سوال قرار دهند , مدتهاست که دراین مورد خاص سکوت پیشه کرده که جای تامل و البته نگرانی دارد ، بی شک زمانی عملکردها به سمت و سوی منفی حرکت می کند که نظارت از هر حیث ضعیف باشد و شفافیت از بین برود. متاسفانه اگر تذکری هم بوده درپشت دربهای بسته بیان شد که گذر زمان نشان می دهد که پشت دربهای بسته مشکلی حل نمی شود و باید به میدان آمد و آنچه درست است ، مورد تقدیر قرار گیرد و آنچه اشتباست و کوتاهی و کاهلی صورت گرفته مورد خطاب و سوال قرار گیرد تا شاید حرکتی و یا تغییری صورت گیرد که با توجه به شرایط موجود امری محال به نظر می رسد. اگر سوالی هم در خفا پرسیده شده ، باید به اطلاع مردم برسد که نتیجه آن چه شده است؟ ؟ آیا واقعا با ماهی دو میلیارد تومان درآمد نمی توان شهری مانند زابل را مدیریت کرد ؟ و صدها آیایی دیگر که جا داشت فرماندار ، دادستان ، دستگاههای نظارتی ، امام جمعه محترم به آن پرداخته و پاسخی در شان به مردم ارائه می کردند ، که متاسفانه اینچنین نشد و آنها نیز مانند مدیریت شهری و اعضای شورای شهر سکوت کرده اند. کما اینکه هر کس مدعی بود با این میزان درآمد نمی توان شهر را اداره کرد , جمعی از کارشناسان حاضر به ارائه پاسخی منطقی دراین خصوص هستند و معتقدند که براحتی می توان با این میزان درآمد شهر را اداره کرد و بیان مطالبی از این دست که نمیشود و ما نمیتوانیم جز وقت تلف کردن هیچ نیست بنظر می رسد که سکوت همه ، در مقابل این همه کوتاهی و بهتر بگوییم ظلم در مدیریت شهری ، شاید نشان از آن دارد که ما اشتباه کرده و عملکرد شهرداری زابل برعکس آنچه مردم و منتقدان توقع بیجا ، دارند ، خیلی هم خوب و قابل تقدیر است و نیازی به نقد و سوال نیست و همه باید یکصدا بگوییم که تشکر از شورای شهر و بهترین شهردار کشور که در زابل خدمت میکنند و چنین تحولاتی در شهر ...
براي ورود به کانال تلگرام کاغذاخبار کليک کنيد